Espotel

Zrób sobie stronę www samodzielnie!

Zrób sobie stronę www samodzielnie!

W dzisiejszych czasach stworzenie strony www nie jest problemem. Bez względu na to, czy potrzebujesz strony www dla siebie, czy dla swojej firmy, możesz bez problemu, zupełnie samodzielnie stworzyć od zera własny serwis www. W tym artykule zatrzymamy się nad kreatorami stron internetowych.

Kreatory stron to programy, które uruchamiamy przez przeglądarkę – jak na przykład poczta e-mail w jednym z portali. Mamy możliwość skorzystania zarówno z darmowych, jak i płatnych kreatorów stron.

Jednym z płatnych kreatorów jest serwis 1 nad 1 My website. Kreator ten umożliwi Ci stworzenie strony internetowej, której rozmiar będzie zależny tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb – nie ma limitu podstron.

Tu należy Ci się małe wyjaśnienie słowa podstrona. Zauważyłem, że wiele osób błędnie je interpretuje lub w ogóle nie rozumie. To nic, wyjaśnimy je sobie teraz. Podstrona to po angielsku page (albo webpage). Inaczej nazywamy ją „działem” strony lub czasami „zakładką”. Podstroną całego serwisu jest na przykład ten artykuł. Gdy klikniesz w jakikolwiek link na tej podstronie, zostaniesz przeniesiony do innej podstrony. Podstrona jest to więc część strony www (website lub site).

Dobry kreator stron powinien pozwolić Ci na utworzenie dowolnej ilości podstron (webpage) w obrębie jednej strony (website). Tak właśnie jest w przypadku 1 and 1 My Website – możesz tworzyc tyle podstroi, ile Ci potrzeba.
Dlaczego jest to ważne?

Ponieważ zakładając stronę www nigdy nie wiesz, co w przyszłości będziesz chciał na niej umieścić. Dlatego tez lepiej mieć jak najmniej limitów (czy to w kreatorze stron czy np. w pakiecie hostingowym, tzw. serwerze). Wtedy na pewno nie okaże się pewnego dnia, że chcesz dodać jakiś dział na stronie, ale nie możesz, bo wykupiony pakiet na to nie pozwala.

Co w takiej sytuacji? Należy zwykle wykupić wyższy (i droższy) pakiet. Pewnie zgodzisz się ze mną, że w takim razie lepiej poszukać i kupić taki kreator stron www, żeby potem nie trzeba było dopłacać.

Kreatory stron www możesz znaleźć np. w wyszukiwarce, wpisując frazę „kreator stron www”.

Zrób sobie stronę www samodzielnie!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Espotel Wrocław Poland
Next article
Aparaty cyfrowe – wygoda XXI wieku
About the author