Espotel

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Zatroszcz się o odbiór mieszkania

Z deweloperami różnie bywa. Niekiedy znajdziemy niedopatrzenia, których naprawa nie potrwa długo i nie będzie kosztowna, natomiast czasami może się okazać, że trzeba będzie przeprowadzić mini remont mieszkania mający na celu usunięcie poważnych usterek. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której to my będziemy się pozbywać ich na własny koszt.

W tym celu najlepiej zdecydować się zamówić fachowca, które dokładnie sprawdzi nasze mieszkanie, zanim oficjalnie dokona się jego odbioru. Płacąc kilkaset złotych możemy ustrzec się przed włożeniem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w przeprowadzenie napraw. Pod żadnym pozorem nie dajmy się przekonać, że obecny stan mieszkania jest taki, jaki powinien być. W umowie mamy zawarte obowiązki, jakie należą do dewelopera i z których powinien się on wywiązać.

Na rynku znajduje się wiele firm sprawdzających mieszkania, zanim dokona się odbioru. Warto znaleźć opinię na ich temat w Internecie lub wziąć kogoś z polecenia, gdyż i w tym fachu zdarza się, że specjalista oceniający mieszkanie stoi po stronie dewelopera.

Gdy umówimy wizytę, najlepiej w ciągu dnia, aby jeszcze światło naturalne pozwoliło pracować fachowcowi, postarajmy się zarezerwować kilka godzin na tego typu kwestię. Gdy specjalista z firmy od odbiorów zorientuje się, że bardziej zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy niż na dokładnych oględzinach, wtedy może niedokładnie przeanalizować lokum.

Dobrze by było, gdybyśmy sami orientowali się względnie w tym, co powinno być wykonane i w jaki sposób. Odpowiednich informacji możemy zaczerpnąć z magazynów specjalistycznych lub serwisów internetowych. Pamiętajmy o tym, że warto kontroli poddać drzwi, okna, balustrady, ściany, tynki, biały montaż, instalacje elektryczne, wodne, ułożenie glazury i terakoty, parapety i podłogi.

Gdy wizyta fachowca zakończy się wyszczególnieniem usterek, wtedy należy zwrócić się do dewelopera i przekazać mu istotne informacje. Dopóki nie udowodnimy deweloperowi, że na nim spoczywa obowiązek wykonania napraw, dopóty nie podejmie on żadnych działań na swój koszt. Dlatego warto dokładnie przeanalizować umowę i wskazać miejsca, które nie spełniają zapisanych wymogów.

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Zatroszcz się o odbiór mieszkania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Drewniane budowanie
Next article
Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?
About the author