Espotel

Aparaty cyfrowe i ich zalety

Aparaty cyfrowe i ich zalety

Okres wakacyjny to czas, kiedy kolekcja naszych fotografii rośnie w bardzo dużym tempie. Dla amatora, nawet bardzo zaawansowanego w technice fotografowania, aparat cyfrowy jest pod każdym względem lepszym i wygodniejszym narzędziem utrwalania zdarzeń, niż aparat analogowy wykorzystujący film.
Zalety aparatów cyfrowych

1. Możliwość obejrzenia zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu.
2. Możliwość usunięcia z pamięci aparatu zdjęć nieudanych. Np. wyraźnie nieostrych, przypadkowo zrobionych, bez „wycelowania” w fotografowany obiekt itp.
3. Możliwość dokładnej oceny wykonanych zdjęć na monitorze komputera i wybraniu do zrobienia odbitek tych „najlepszych” wg naszej oceny.
4. Zdecydowanie mniejsze koszty fotografowania. Możemy zrobić kilkaset zdjęć a dać do zrobienia odbitek tylko te, które nam się podobają i chcemy je wkleić do albumu lub podarować znajomym.
5. Łatwość obróbki zdjęcia przed zleceniem wykonania odbitki. Potrzebny jest komputer ale takowy jest już w większości domów. Najprostsza obróbka to tzw. kadrowanie, czyli wycięcie z całego zdjęcia tego fragmentu, który chcemy mieć na odbitce, czy też na zdjęciu oglądanym w komputerze.
6. Ogromna łatwość archiwizowania plików komputerowych ze zdjęciami. Mamy na myśli łatwość „składowania” ale i łatwość wyszukiwania zdjęć spośród setek, czy tysięcy zapisanych w komputerze.

Aparaty cyfrowe są więc świetnym rozwiązaniem dla każdego z nas.

Aparaty cyfrowe i ich zalety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Aparaty cyfrowe – wygoda XXI wieku
Next article
Partner, strony internetowe i banery flash
About the author